Кошмар: Изляха в канализацията 18 хиляди литра уиски Chivas

2
Добави коментар
lozanov
lozanov

Служители в  компанията Chivas Brothers в Шотландия по погрешка са пуснали  в канализацията  18 000 литра уиски,  пише The Scottish Sun като цитира източник в предприятието.

Инцидентът е станал в ранните сутрешни часове в четвъртък, 28 февруари. По време на почистването  след нощна смяна някоой от служителите отворил крана и забравил да го затвори.
Спорде източник на Sun, обикновено работниците пускат водата  и почистват оборудването преди да започнат да разливат следващия продукт. Но този път те изляли по погрешка заедно с водата и всички запаси от уиски.

Според разказвача  мениджърите в  Chivas Brothers са побеснели след като научили за инцидента. Започнало е вътрешно разследване на случая.

Заводът близо до град Дъмбъртън е построен през 1938 година. Той произвежда едноименното уиски Dumbarton- едно от питиетата с марката Ballantine,.

Сега  бутилира различни продукти на Chivas Brothers, които включват, в частност,   уиски от  марките Chivas Regal и Ballantine, както и джин Beefeater.