Велинградчанин с медал от плувния шампионат за мъже

1
velsport24.com

Неделя, 15 Март 2015 18:59
 Георги СейменовГеорги Сейменов oт Плувен клуб „Белмекен“ спечели бронзовия медал на 50 м бътерфлай при мъжете на Държавното първенство по плуване за мъже, жени и младежи на 25-метров басейн, провело се в София с участието на 314 плувци от 39 клуба. С резултата си велинградският състезател покри норматива за майстор на спорта и потвърди позициите си в елита  на българското плуване. Шампион в дисциплината стана Антъни Иванов с време 24.49 сек. 16-годишният плувец на Етър 2000 (Велико Търново) счупи рекордите за юноши и младежи на 50 метра бътерфлай. Георги Сейменов финишира за 25.21 сек във финалното си плуване.Общо 15 клуба взеха отличия от първенството, проведено в столицата. Победител в комплексното класиране по точки е отборът на Младост – 91 (Пловдив).Velsport24.com