Бургас отбелязва Деня на българския спорт с фестивал на пл. „Тройката“

1
192
Добави коментар
uzunov1
uzunov1

На 17 май площад “Тройката” в град Бургас ще стане арена на SPORT FEST – пъстро събитие, в чиято програма ще влязат демонстрации, турнири и базар. Празникът е посветен на Деня на българския спорт, който се отбелязва всяка година на тази дата, предават от пресцентъра на Общината.

Идеята на събитието е да демонстрира различни възможности за спорт и да насочи посетителите към най-правилния за тях. Програмата ще включва демонстрации и игри по шах, фехтовални дуели, сърф и яхт тренажор, голф тренажор, уроци по акробатика, йога, демонстрации на бойни спортове, тенис, баскетбол, канадска борба, стрийт фитнес и много други, в които всеки може да се включи и да печели награди. Част от събитията ще бъде и турнир от националния шампионат по стрийт фитнес с подкрепата на легендата Йордан Йовчев.

На площада ще се представят и много изложители със здравословни и био продукти, хранителни добавки и напитки, спортни стоки, ефикасни техники и услуги, замерване на здравни показатели – всичко, свързано с поддържане на добър тонус, балансиран и здравословен начин на живот. SPORT FEST има и благотворителен характер, посочват още от Общината.