Психично нестабилен мъж вдигна властите в Габрово на крак рано тази сутрин. В рамките на спасителната операция, завършила със спасяването на мъжа, униформените открили под същия мост тялото на дете.
Сигнал за вероятен опит за самоубийство постъпил в полицията около 6:30 сутринта. На място в района на моста на околовръстния път на областния град били изпратени екипи на МВР и Спешна помощ с готовност за бърза реакция.
С усилията и на психолог от Института по психология на МВР в Плевен, към 10 часа, мъжът е убеден да се изтегли от опасното място. Той е задържан в ареста на полицията, с него работата на психолози и медици продължава.
При първоначалния оглед, в местността под съоръжението, е открито тяло на дете. И в момента екипи от криминалисти са на местопроизшествието и извършват допълнителни огледи.
Разследването по образуваното досъдебно производство продължава под ръководството на Окръжна прокуратура-Габрово.