Еми Николова с 14 точки! Конеляно падна от Пиаченца с 0:3

1
sportal_bg
sportal_bg

Четвърта поредна загуба допусна Имоко Волей (Конеляно) с Емилия Николова в последния си мач за 2012. Тимът й падна с 0:3 (15:25, 22:25, 19:25) като гост на Ребеки Нордмеканика (Пиаченца) в последния кръг от първия полусезон в Серия А1.

По този начин Имоко Волей остана 8-и в класирането с 14 точки и си уреди тежки мачове за Купата на Италия – срещу шампионките от Унендо Ямамай (Бусто Арсицио).

Срещу Ребеки Нордмеканика Еми Николова бе най-резултатна за тима си с 13 точки (1 блок, 41% ефективност в атака), но и това не помогна поне за гейм. 11 точки добави съотборничката й Валентина Фиорин (1 блокада, 45 % в атака).

За домакините силно се представи красивата румънка Кармен Църля, която направи 14 точки (1 блок, 43% в нападение). С 13 се отчете Мануела Леджери (3 блокади, 67 % в атака).

Така на полусезона първи в класирането е шампиона Унендо Ямамай с 27 точки. След това е тимът на Фопапедрети (Бергамо) с 26. На трето е Ребеки Нордмеканика с актив от 24. Три по-малко има четвъртият Асикуратриче Миланезе Волей (Модена). На пета позиция е отборът на Асистел МЦ Карнаги (Вила Кортезе). Шести е Дак Фарм Киери Волей (Торино) с 16 т., седми – Кгс Робурспорт (Пезаро) с 15, а Имоко Волей допълва осмицата с 14.

Така четвъртиналните двойки за Купата на Италия, които ще се играят на 9 и 13 януари са: Имоко Волей (Конеляно) – Унендо Ямамай (Бусто Арсицио), Кгс Робурспорт (Пезаро) – Фопапедрети (Бергамо), Дак Фарм Киери Волей (Торино) – Ребеки Нордмеканика (Пиаченца) и Азистел МЦ Карнаги (Вила Кортезе) – Асикуратриче Миланезе Волей (Модена). Отборите от първо до четвърто място са домакини в реваншите.