Шампионът Plovdiv Volley е първият полуфиналист за Купата на Volley Mania

1
sportal_bg
sportal_bg

Съставът на Plovdiv Volley стана първият, който се класира за полуфиналите за Купата на Volley Mania. Шампионът в Любителската волейболна лига спечели с 3:1 (25:18, 22:25, 25:22, 25:19) срещу Раковски в интересен мач.

Пловдивчани очакват да разберат своя съперник в следващите седмици. В турнира се състезават Металиченца, Пълдин, Addicted.bg, Гладиаторите, Каска с лампа, Тигрите, Светците и ВК Евроколеж.

Втородивизионният Evergreen Unlimited спечели една от най-убедителните победи в историята на първенството. В среща от група В във втората дивизия отборът се наложи с 3:0 (25:9, 25:12, 25:5) срещу Тим Волей Дискавъри.

В същата група Инстрейд спечели с 3:0 (25:15, 25:22, 25:14) срещу 2ОКИСС и заедно с Evergreen Unlimited са на първите две места с по 15 точки. Трети е съставът на 1L с точка по-малко.