Лион и Марсилия с неочаквани загуби в Лига 1, ПСЖ празнува – SportVox

1
sheri
sheri

Отборите на Лион и Марсилия допуснаха изненадващи загуби в Лига 1 днес и по този начин позволиха на ПСЖ да се откъсне еднолично в челото на класирането след 23-ия кръг.

В ранния мач Аячо надигра у дома с 3-1 тима на Лион. „Хлапетата“ поведоха в 53-ата минута с гол на Лаказет, но Белгазуани и Муту донесоха обрат на корсиканците до средата на второто полувреме. В последните секунди Муту вкара и от бялата точка, за гарантира успеха на домакините.

В късния двубой Марсилия падна на „Стад Велодром“ с 0-1 от слабака Нанси. Жизненоважните три точки на гостите донесе звездата на домакините Андре Аю, който си вкара автогол в 73-ата минута.

В третия сблъсък Монпелие се наложи с 3-1 у дома срещу Реймс. Курте даде аванс на гостите през първата част, а Камара, Естрада и Беланда донесоха обрат на шампионите след почивката.

В класирането начело е ПСЖ с 48 точки, Лион има 45, а Марсилия е с 42.