Разпиляха Ботев (Пд) в Кипър със 7:1 (видео)

16
yApple

Отборът на Ботев (Пловдив) претърпя разгром с 1:7 от шампиона на Чехия Слован (Либерец) в контрола, която се игра в Ларнака. Това е първа загуба за Станимир Стоилов, който е начело на отбора от началото на януари. Досега той имаше три победи и три равенства. Мъри даде шанс на доста от играчите, които по-малко взимат участие, но те тотално го разочароваха и не оправдаха доверието му, като му направиха изключително лош подарък за утрешния му рожден ден.

На пейката останаха Иван Цветков, Веселин Минев, Борис Галчев, Спрокел, Ирашек и вратарят Адам. Всички без последния се появиха на терена в 70-ата минута, но и това не помогна на “канарчетата”.

Първо точен за шампионите на Чехия бе Михаел Радушич в 23-ата минута. Той беше изведен сам срещу Росен Андонов с отлично двойно подаване и откри. В 30-ата минута Онджей Куснир удвои резултат. Той също остана сам срещу стража под ъгъл и с удар по земя прати топката между краката на Андонов за 2:0. Радушич (51), Хадашко (63) и Индйяе (69) отчаяха българите, като докараха резултата до 5:1. Ботев стигна до гол чак в 75-ата минута, когато Тодор Неделев се разписа от дузпа. В края обаче Щурал (83) от воле и Хушек (86-дузпа) оформиха разгрома.

Първата опасност в мача бе пред българската врата. Във втората минута чешки футболист се откъсна по дясното крило, нахлу в наказателното поле на канарчетата и от 10 метра стреля над вратата.

След тази ситуация Ботев взе инициативата. Особено активен беше Луис Педро по дясното крило, който демонстрира отличен демараж.

В 23-ата минута Радушич даде преднина на 9-ия в чешкото първенство. Попадението стъписа пловдивчани, които допуснаха и втори гол седем минути по-късно.

Последваха много силни десет минути на Слован, като Щайнер и Павелка пропуснаха да вкарат нови голове от чисти положения. Наложи се дори Мъри да събере играчите си и да им се скара при един фаул в центъра на терена.

В минутите до края на първата част изстрели на Рахов с глава, на Артур и на Неделев от фаул не попаднаха в целта.

На полувремето Стоилов беше бесен на играчите си, които проспаха голяма част от първите 45 минути и доста сериозно им се скара. Грънчаров и Виейра бяха заменени от младия Владимир Ахов и Хабиб Бамого. Появи се и младият вратар Филип Димитров.

Въпреки това при първата контраатака за Слован се стигна до нов гол във вратата на „канарчетата“. Точен отново бе Радушич, който стана сам срещу вратаря и с левия крак прати кълбото в далечния ъгъл.

Удар на Неделев в 56-ата минута бе спасен от Ковач, а пет минути по-късно Хадашко с мощен удар вкара четвърти гол за чехите. В 69-ата минута резервата Индйяе вкара пети гол, след като майсторски прехвърли от над 30 метра Димитров.

Стоилов направи още шест смени, като пусна опитните си играчи. В 75-ата минута Бамого бе повален в наказателното поле и Неделев вкара 11-метровия наказателен удар. Последва отменен гол на Станислав Костов и нови два гола във вратата на Ботев, отбелязани от Щурал и Хушек, като последният бе от дузпа за нарушение на Йордан Христов. Неделев пък се контузи леко и на негово място се появи отново Павлов, който бе заменен по-рано.

На 14-и „канарчетата“ излизат срещу Ростов в последната си проверка на кипърска земя, след което се завръщат в България, където ще се готвят за старта на сезона срещу Славия на „Овча Купел“ на първи март.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – СЛОВАН (ЛИБЕРЕЦ) 1:7 (0:2) 0:1 Радушич (23) 0:2 Куснир (30) 0:3 Радушич (51) 0:4 Хадашко (63) 0:5 Индйяе (69) 1:5 Неделев (75-д) 1:6 Щурал (83) 1:7 Хушек (86-д)

БОТЕВ: Росен Андонов (46-Димитров) – Марлон Перейра (70-Иршек), Ангел Рахов (70-Галчев), Бобан Грънчаров (46-Ахов), Артур Енрике (70 Веселин Минев) – Йордан Христов, Мариян Огнянов (70-Цветков), Тодор Неделев – Луис Педро (65-Спрокел), Вандер Виейра (46-Бамого), Николай Павлов (70-Костов)

СЛОВАН: Радек Ковач,Владимир Коуфал, Юри Флейсман, Мартин Фридек, Милош Карисик, Премус Ковар, Онджей Куснир, Давид Павелка, Михаел Радушич, Исак Сакей, Иржи Щайнер

Резерви: Войте Хадашко, Сбунек Галарус, Лубош Хушек, Микал Янец, Ренато Келич, Мустафа Индйяе, Сергий Рубалка, Йосеф Щурал, Лукаш Покорни, Даниел Дудовиц