Маркос Багдатис срещу Григор Димитров на 1/4-финалите в Ротердам

5
dbasharanov
dbasharanov

Григор Димитров ще играе срещу партньора си на двойки Маркос Багдатис на четвъртфиналите на турнира в Ротердам (Холандия) с награден фонд 1 575 875 евро.

Двубоят ще се проведе в петък, но все още не е ясен началния час.

Багдатис победи във втория кръг номер 4 в схемата Ришар Гаске (Франция) с 6:4, 6:4 за 77 минути.

Димитров, който е 41-ви в света, има гарантирани 31440 евро и 90 точки за световната ранглиста. При успех 21-годишният хасковлия ще заработи 180 точки за класацията на АТП и 65 150 евро.

Димитров и Багдатис отпаднаха в първия кръг на двойки на турнира в Ротердам, а на Откритото първенство на Австралия достигнаха до третия кръг.

27-годишният Маркос Багдатис е 36-и в света в момента. Той е висок 183 сантиметра. Кипърецът е спечелил четири титли в кариерата си и е заработил почти 5,4 милиона долара от наградни фондове.

Димитров има две победи от три мача срещу Багдатис. Българинът спечели с 3:6, 7:6(6), 6:2 в Мюнхен през 2011 година и 6:3, 5:7, 7:6(5) в Бризбейн през януари, когато Димитров се класира за първи път в кариерата си финал на турнир от АТР. Единствената загуба на българина бе на „Уимбълдън“ през миналата година, където той се отказа поради контузия при 5:7,1:4.