Лео Меси с 300 гола за Барса

5
mignews
mignews

Лионел Меси премина границата от 300 гола за Барселона, след като вчера вкара два пъти победата на каталунците с 2:1 над Гранада в Примера дивисион.  25-годишният аржентински нападател реализира своите голове №300 и 301 във важен момент за своя тим, който взе преднина от 15 точки пред Атлетико (Мадрид) и 19 пред Реал Мадрид.

Гранада водеше на почивката на стадион „Нуево Лос Карменес“ след гола на Одион Огало в 26-ата минута. Въпреки че отборът на „Барселона“ контролираше ситуацията на терена, отново се наложи Меси да измъква успеха.  Аржентинецът изравни в 50-ата минута, когато Тоньо не успя да отбие добре удар на Сеск Фабрегас. Топката попадна в Меси, който отбеляза юбилейния си гол, а в 73-та минута вкара отново.

Четирикратният носител на „Златната топка“ има актив от 243 гола с левия крак, 44 с десния, 12 с глава, един с ръка и един с тяло. В първенството на Испания е вкарал 206 гола, включително и първия през май 2005 г. срещу Албасете.