Сребро за българските момичета в Москва

2
mignews
mignews

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели сребърните медали на международния турнир в Москва

Ансамбълът по художествена гимнастика спечели сребърните медали в многобоя на международния турнир в руската столица Москва. Ренета Камберова, Християна Тодорова, Елена Тодорова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска и Цветелина Стоянова, водени от старши треньора Ина Ананиева, получиха оценка от 15.600 точки за съчетанието си с две ленти и три топки и с общ сбор от 31.350 точки заеха второ място в многобоя, съобщи Фокус.

В петък българките получиха 15.750 точки за изпълнението си на бухалки, където допуснаха една грешка.
Цветелина Найденова и Християна Тодорова участват в турнира, въпреки че са с висока температура. Това е първи турнир за Ина Ананиева като старши треньор на ансамбъла.

Тази вечер е многобоят при жените на турнира Гран При с участието на най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева. Утре, неделя са финалите на отделните уреди при жените, ансамбъл девойки и ансамбъл жени.