Силвия Митева със сребро на на обръч и топка в Гран При на Израел – SportVox

1

Силвия Митева спечели общо три сребърни медала във втория турнир за сезона от сериите Гран При по художествена гимнастика в израелския град Холон.

Най-добрата българска гимнастичка, която снощи стана втора в многобоя, днес се нареди втора във финалите на обръч и на топка. На бухалки и лента тя остана без медал.

Днес за изпълнението си на обръч българката получи 17.317 точки, на топка 17.217, на бухалки 17.100 и на лента – 16.833.

Митева раздели второто място на обръч с Маргарита Мамун (Русия) в днешния финал, който спечели Мелитина Станюта от Беларус.

На топка първа е Александра Меркулова (Русия), пред Силвия Митева и Мамун. На бухалки спечели Алина Максименко (Беларус), а на лента Мария Титова (Русия).

В съпътстващия турнир българката Симона Дянкова се нареди пета в крайното класиране.