Милица Мирчева с най-предно класиране от българите на СП по крос-кънтри

1
sportal_bg
sportal_bg

Милица Мирчева записа най-предно класиране от българските състезатели на Световното първенство по крос-кънтри в Бидгошч (Полша) вчера. Възпитаничката на Йоло Николов зае 39-о място от 86 участнички в дебюта си на планетарен шампионат по крос-кънтри. Българката измина 6-километровата дистанция  при девойките за 20:20 мин  на снежното трасе.

Представителят ни при юношите  Александър Йотовски завърши 90-и с време 24:47 мин на 8 км. За него това също беше първо участие на състезание от такъв ранг.

Треньорът на двамата ни състезатели при подрастващите Йоло Николов зае 62-ро място на 12 км при мъжете. Той измина дистанцията за 35:08 мин. Николов драстично подобри представянето си от преди две години, когато беше 103-ти.