Децата се справиха с Брацигово, нелеп инцидент с играч на Чепинец

2
velsport24.com

Събота, 06 Април 2013 20:09
 Футболистите на Чепинец (в жълти екипи) преследваха задължителна победа срещу тима на БрациговоЧепинец спечели с 5-1 срещу гостите от Брацигово в среща от детското футболно първенство. Гостите завършиха двубоя с 9 души заради червени картони. В 9-та минута в състава на велинградчани бе извършена принудителна смяна. При едно единоборство Благой Костандовски падна лошо в близост до страничната линия. За съжаление първоначалната диагноза за счупване на дясната ръка се потвърди. Иначе домакините откриха в 22-та минута с гол на Съли Тахчиев. В 32-та Исуф Качаков покачи на 2-0. След почивката велинградчани стигнаха до нови три попадения. В 40-та минута Тошко Пашомов прехвърли вратаря на гостите Танчев за 3-0. Състезателите на Брацигово се изнервиха от неблагоприятното развитие на двубоя и бързо си заработиха два червени картона. В 47-та минута Рашко Ангелов фаулира откъсващ се футболист на Чепинец и получи директен червен картон от рефера Стоян Михайлов от Стамболийски. Две минути по-късно брутално влизане на Михаил Кокумов в краката на противников играч му осигури изгонване от терена. В 56-та и 60-та минута Мирослав Алендаров реализира два гола и доведе събитията на терена до 5-0. Преди това капитанът на Чепинец тресна и напречната греда. В 62-та Иван Александров вкара почетното попадение за Брацигово за крайното 5-1. Заради кадрови проблеми наставникът на Чепинец Ангел Минчев трябваше да „квалифицира“ бранителят Николай Тихов във вратар. Домакините посветиха победата на контузения си съотборник Благой Костандовски.Георги БЕЛЕВ