Ивелин Попов с гол срещу Зенит

1
Erol1001
Erol1001

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов вкара гол при равенството на Кубан Краснодар срещу Зенит Санкт Петербург (2:2). Мачът от 26-тия кръг на Премиер лигата започна добре за гостите от Зенит, които поведоха с гол на Константин Зирянов в 6-ата минута. Даниел Никулае изравни за Кубан, а Ивелин Попов даде аванс на тима за 2:1 в 30-ата минута. Българинът беше изведен по лявото крило, излезе срещу Малафеев и не успя да го преодолее от първия път. При добавката обаче Попов беше точен и вкара във вратата на Зенит. Гостите стигнаха до равенството в 66-ата минута, когато след отлична отборна комбинация Дани бе изведен сам срещу Беленов и вкара за крайното 2:2.

Зенит остана на второ място с 54 точки, лидер е ЦСКА Москва с 57, който по-късно гостува на Рубин Казан. Кубан Краснодар записа пето поредно равенство и е на седмо място с 41 точки./БЛИЦ

Алания – Краснодар

Класиране: 1.ЦСКА Москва 57 (мач по-малко), 2.Зенит 54, 3.Анжи 47, 4.Спартак Москва 44, 5.Динамо Москва 43 и други