Чепинец повали Велбъжд в Кюстендил

1

Четвъртък, 02 Май 2013 00:43
 Футболистите на Чепинец (в червено-синьо) надскочиха Велбъжд при адска жега в КюстендилСъставът на Чепинец си тръгна с трите точки от негостоприемния стадион „Осогово“. Велинградчани удариха с 0-1 домакините от Велбъжд (Кюстендил) в мач от Югозападната „В“ група, изпъстрен с два червени картона. Чепинец бързо се приспособи на терена и си осигури аванс в резултата. В 17-та минута Кирил Михайлов разпечати противниковата врата за 0-1. Вратарят на кюстендилци Кристиан Георгиев реагира, но не успя да предотврати гола. В 76-та минута се заформи масово меле на терена. Конфликтът дойде след остро влизане в краката на Спас Милушев от Чепинец. Грубата игра бе дело на Иво Велинов от домакините. В крайна сметка главният рефер Симеон Петров изгони по един състезател от двата отбора. Потърпевши от санкцията бяха Адриян Бачовски от Велбъжд и капитанът на Чепинец Николай Байраков. Контузеният Спас Милушев пък бе принудително заменен от Митко Димитров. Конфликтната ситуация в 76-та минута на мача, когато и полицията трябваше да влиза на теренаСилен мач на вратата на велинградчани изнесе Станислав Томов. Стражът на Чепинец спаси няколко много опасни положения от страна на домакините.Успехът на стадион „Осогово” в Кюстендил придвижи Чепинец на 12-та позиция във временното класиране. От началото на 2013 година велинградчани не помръдваха от 13-та позиция в подреждането.Георги БЕЛЕВ