1
it_maniak
it_maniak

Сн.: Gong.bg

Най-добрият български тенисист Григор Димитров играе срещу Ришар Гаске от Мастърса в Рим. Двубоят бе планиран да стартира около 14.30 часа българско време, но забавянето се наложи заради срещата, която се игра преди това на Централния корт.Любопитно е, че след двубоя на българина следват мачовете на Новак Джокович срещу Монтанес и Роджър Федерер срещу Стараче.При успех срещу деветия в света, Димитров ще прибере 32,700 евро от наградния фонд, а в третия кръг на турнира ще има за съперник победителя от двойката Вилфред Цонга – Йержи Янович.В първия кръг хасковлията отстрани Маркос Багдатис.Гледай мача ТУК и ТУК.Очаквайте подробности за развитието на срещата:Двубоят не започна много добре за българина. При свой сервис, Григор Димитров допусна още в първия гейм Гаске да вземе предимство за 1:0. Последва стабилна игра на французина за 2:0 гейма. Димитров обаче взе третия убедително подаването си на нула за 1:2. Българинът започна да влиза в ритъм и затрудни Гаске в четвъртия, но французинът взе подаването си за 3:1. Последва бърз гейм за Григор Димитров на 15 – 2:3.Гаске не допуска изненада – 4:2. Българинът срещна доста трудности в поредния гейм, допусна и непредизвикани грешки, но все пак го взе за 3:4.