Силвия Митева пета в многобоя на СК в Минск

1
sportal_bg
sportal_bg

Най-добрата българска българска гимнастичка Силвия Митева завърши пета в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика, категория Б в Минск (Беларус). Митева завърши със сбор от 70.500 точки, след като получи оценки 17.433 точки на обръч, 17.700 на топка, 17.600 на бухалки и 17.767 точки на лента. Тя се класира за финалите на всичките четири уреда.

Другата българска гимнастичка Кристина Ташева се контузи. Тя игра само на един уред, като получи оценка от 14.750 точки, след като топката й се спука. Титлата в многобоя спечели рускинята Яна Кудрявцева със 71.550 точки.

Втора е Дария Сватковская (Русия) със 71.333 точки, а трета – Мелитина Станюта (Беларус) със 71.300 точки. Пред Митева е още корейката Дже Йон Сон със 70.533 точки, а след българката е Марина Дурунда (Азербайджан) с 68.900 точки. Финалите на отделните уреди са в неделя.