Ники Пенчев и Ресовия удариха Пари Волей с 3:0 насред Париж

17
sportal_bg
sportal_bg

Волейболният шампион на Полша Асеко Ресовия (Жешув), за който играе българският национал Николай Пенчев, започна ударно участието си в Шампионската лига, след като удари като гост насред Париж Пари Волей с 3:0 (25:20, 28:26, 25:11) в първата си среща от Група „С“ пред около 2000 зрители в зала „Шарпи“.

Във втория си мач в групата Ники Пенчев и компания са домакини на първенеца на Черна гора Будванска ривиера (Будва), който би категорично чешкия Ижхострой (Чешке Будейовице) също с 3:0 гейма. Мачът е следващата сряда (30 октомври) от 19,00 часа българско време.

Двубоят започна напълно равностойно и първата техническа пауза дойде при минимална преднина за домакините – 8:7. Постепенно преднината на Ресовия нарасна до 14:12 и 20:15 благодарение на по-добрата игра на блокада. В крайна сметка момчетата на треньора Анджей Ковал взеха гейма с 25:20.

В началото на втората част парижани успяха да поведат с 8:6. След това в игра се появи Николай Пенчев на мястото на капитана Алек Ахрем. При резултат 9:7 сръбския посрещач на Пари Волей Горан Марич изкълчи глезен и бе заменен от Реми Фидон. Въпреки това, вицешампионите на Франция запазиха преднината си до 16:13 след грешка в атака на Давид Конарски от Ресовия. Поляците подобриха играта си в атака и постепенно успяха да изравнят при 22:22. Двата тима се „захапаха“ в резултата до 26:26, но в крайна сметка шампионите на Полша измъкнаха гейма с 28:26 след грешка в атака на холандеца Йерун Тромел.

Гостите от Полша стартираха силно в третия гейм и бързо поведоха с 8:2 след отлични изяви на Ники Пенчев и Пьотър Новаковски. Въпреки смените, които предприе треньорът на Пари Волей Дориан Ружейрон, разликата набъбна до 16:6. До края на гейма нищо не се промени и Ресовия спечели гейма с разгромното 25:11, а с това и мача с 3:0.

Ники Пенчев, който влезе като резерва и завърши с 6 точки (2 блока, 1 ас, 60% ефективност в атака, 56% позитивно и 56% перфектно посрещане) за победата. Най-резултатни за Ресивия пък станаха унгарецът Петер Вереш (71% ефективност в атака, 86% позитивно и 64% перфектно посрещане) и Давид Конарски (3 блока и 69% ефективност в атака) съответно с 15 и 14 точки. За тима на Пари Волей сръбският национал Марко Ивович завърши с 13 точки.

ПАРИ ВОЛЕЙ (ПАРИЖ, ФРАНЦИЯ) – АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ, ПОЛША) 0:3 (20:25, 26:28, 11:25) ПАРИ ВОЛЕЙ: Гийермо Ернан 2, Горан Марич 6, Марко Ивович 13, Йерун Тромел 2, Ардо Креек 7, Филип Тутога 4 – Маркус Щоервалд-либеро (Антоан Бризар 1, Реми Фидон 4, Уилям Да Коща 1) Старши-треньор: Дориан Ружейрон РЕСОВИЯ: Фабиан Джизга 3, Давид Конарски 14, Алек Ахрем 3, Петер Вереш 15, Лукаш Перловски 8, Пьотър Новаковски 13 – Кжиштоф Игначак-либеро (Войчех Гжиб, Йохен Шьоопс, Лукас Тихачек, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 6) Старши-треньор: Анджей Ковал.