Николай Пенчев с 8 точки! Ресовия с неочаквана загуба от Будванска Ривиера с 2:3 в ШЛ (ГАЛЕРИЯ)

1
sportal_bg
sportal_bg

Волейболният национал Николай Пенчев изигра първия си мач като титуляр за шампиона на Полша Асеко Ресовия (Жешув), при малко изненадващата домакинска загуба от черногорския Будванска Ривиера (Будва) с 2:3 (23:25, 26:28, 25:23, 25:20, 12:15) в мач от 2-ия кръг на Група „С“ на Шампионската лига, игран снощи пред около 4000 зрители в зала „Подпромие“ в Жешув.

Така Ники Пенчев и компания са на 2-ро място в класирането с 4 точки след 1 победа и 1 загуба. В следващия 3-ти кръг волейболистите на Асеко Ресовия отново са домакини, но този път на чешкия Ижхострой (Чешке Будейовице). Срещата е следващата сряда (6 ноември) от 21,30 часа българско време.

Гостите от Будва започнаха по-добре и бързо поведоха с 8:7 и 16:13. Въпреки усилията на поляците, Будванска Ривиера взе гейма с минималното 25:23 след силни изяви на Александър Минич. Втората част бе напълно равностойно до 20:20, след което черногорците дръпнаха с 23:20 благодарение на Минич и Марко Бойич. Ресовия успя да изравни при 24:24, но в крайна сметка волейболистите на Будванска ривиера измъкнаха трудно гейма с 28:26 след отлична блокада.

Третият гейм бе изпълнен с множество грешки и от двете страни, но в края на частта Ресовия показа по-добра игра и го спечели с 25:23. Унгарецът Петер Вереш и Гжегож Кошок, които влязоха като резерви, се превърнаха в герои за полския тим в четвъртата част. Благодарение на техните силни атаки и блокади Ресовия спечели с 25:20 и вкара мачът в тайбрек. Петият решителен гейм се превърна в истинска драма изпълнена с много обрати, но Будванска ривиера показаха по-голямо спокойствие и го спечелиха с 15:12, а с това и мача с 3:2.

Ники Пенчев игра пълни 5 гейма за домакините и завърши със скромните 8 точки (50% ефективност в атака, 53% позитивно и 30% перфектно посрещане). Германският национал Йохен Шьоопс заби 21 точки (2 аса, 2 блока и 46% ефективност в атака) за Ресовия, но и неговите усилия не помогнаха за победата. Най-голям принос за успеха на Будванска Ривиера имаше Александър Минич с 26 точки (3 блока и 52% ефективност в атака).
АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ, ПОЛША) – БУДВАНСКА РИВИЕРА (БУДВА, ЧЕРНА ГОРА) 2:3 (23:25, 26:26, 25:23, 25:20, 12:15) РЕСОВИЯ: Пьотър Новаковски 11, Алек Ахрем 4, Йохен Шьоопс 21, Войчех Гжиб 1, Лукаш Тихачек 1, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 8 – Кжиштоф Игначак-либеро (Давид Конарски 5, Пол Лотмън, Гжегош Кошок 9, Фабиан Джизга, Петер Вереш 14)

Старши-треньор: Анджей Ковал

БУДВАНСКА РИВИЕРА: Войн Чачич 18, Лука Сулягич 8, Марко Бойич 18, Александър Минич 26, Марко Фаласки 4, Милан Маркович 15 – Иван Росович-либеро (Марко Вуйович 1, Александър Миливойевич, Иван Йецменица)