Георги Миланов и ЦСКА (М) аут от ШЛ, Ман Сити за пръв път на осминафинал (видео)

Българският национал Георги Миланов игра едно полувреме за ЦСКА (Москва) при гостуването на Манчестър Сити от четвъртия кръг на група "D" в Шампионската лига. Руският тим отстъпи с 2:5 и по този начин загуби шансове да продължи в директните елиминации. "Гражданите" пък най-после се добраха до осминафиналите, след като в предишните си две участия в турнира не успяваха да прескочат групите.

Миланов започна като титуляр и остана на терена до почивката, когато бе заменен от Расмус Елм. Хеттрик за Манчестър Сити направи Алваро Негредо, а два гола отбеляза Серхио Агуеро. За ЦСКА и двете попадения бяха дело на Сейду Думбия.

Миланов отново действаше в ролята на вътрешен халф, заедно с шведа Понтус Вернблум. Сейду Думбия бе единственият нападател на "армейците", зад него играеше Кейсуке Хонда, а по двата фланга старши треньорът Леонид Слуцкий заложи на Ахмед Муса и намиращия се във великолепна форма Зоран Тошич.

Домакините, които преди две седмици спечелиха с 2:1 в Русия,...