Ливърпул пребори големия фаворит за титлата, мечтата на "червените" става все по-реална (видео)

Ливърпул записа изключително драматична победа с 3:2 над отбора на Манчестър Сити, който до този момент бе считан от букмейкърите за основен фаворит за титлата в Премиър лийг. След днешния успех, който бе десети пореден за мърсисайдци, "червените" държат титлата в ръцете си, тъй като при четири победи в оставащите четири мача Ливърпул ще бъде шампион. Като изключително важен в битката за първото място се оказва по-следващият кръг (36-и), когато лидерът във временното класиране приема на "Анфийлд" Челси.

Днес възпитаниците на Брендън Роджърс изнесоха фантастични първи 45 минути, в които тотално надиграха своя съперник и заслужено взеха аванс от два гола след попадения на Рахим Стърлинг (6') и Мартин Шкъртел (26'). След почивката ситуацията се промени коренно, като далеч по-активният отбор бе Манчестър Сити. "Гражданите" стигнаха до равенство благодарение на Давид Силва (57'), който бе най-опасният играч на тима на Мануел Пелегрини, и автогол на Глен Джонсън (62'). Груба грешка на...