Чепинец и Септември (Симитли) не си вкараха гол във Велинград

13
velsport24.com

Чепинец (в зелено-бяло) и Септември (в червено-бяло) записаха второ равенство през сезона след 1:1 през есента в СимитлиЧепинец (Велинград) и Септември (Симитли) не изчлъчиха победител, завършвайки 0:0 на градския стадион в курортния град. Двата тима имаха своите шансове в двубоя, но не ги оползотвориха и се задоволиха с равенството.Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на гостите. В 16-та минута Христо Спасов не успя да вкара отблизо за домакините. В 24-та с шут от прилична дистанция Мартин Тошев от Септември тресна напречната греда зад стража Станислав Томов. В 43-та ударът на Лъчезар Младенов от Чепинец пък се отклони от левия стълб на вратата на гостите. Велинградчани опазиха голаджията на Септември – Мартин Тошев (в червено-бяло)В 48-та минута Христо Спасов поиска дузпа от арбитъра Борислав Колев, но столичанинът остана безмълвен. В 52-та Мартин Тошев изпусна изгодна възможност за тима от Симитли. Диагоналният му удар мина покрай левия стълб на велинградската врата. В 55-та Александър Вучков от чиста позиция не успя да порази мрежата на гостуващия тим, пращайки кълбото на сантиметри от рамката. В 72-та минута Мартин Тошев засече центрираната топка, но не уцели вратата на Чепинец. Главният арбитър Борислав Колев (в средата) не използва наказателните картони в мача Мачът, игран на Цветница не бе „оцветен“ с наказателни картони от главния рефер Борислав Колев. Елитният арбитър получи наряд във Велинград след близо 6-годишна пауза, но се повтори традицията ръководената от него среща да завърши без гол. При последната му поява на стадиона в курортния град на 14 май 2008 г., Чепинец и Пирин (Разлог) отново си разделиха точките след 0:0.Георги БЕЛЕВФК „Чепинец“ (Велинград): 12. Станислав Томов, 5. Стоян Тодоров (77 м. – 18. Симеон Атанасов), 6. Лъчезар Младенов, 14. Васко Цоклинов, 3. Светослав Иванов, 21. Илия Иванов, 15. Милен Иванов, 7. Георги Божанов, 20. Александър Вучков (84 м. – 11. Мартин Маринов), 9. Христо Сталев /кап/ (89 м. – 2. Атанас Христов), 10. Христо Спасов. Неизползвани резерви: 1. Кристиян Дяков, 4. Николай Байраков, 17. Радомир Ников, 19. Тодор Тодоров.ФК „Септември“ (Симитли): 12. Владислав Митев, 2. Методи Илиев, 28. Ивайло Иванов, 14. Антон Тодоров, 17. Велизар Попвасилев, 5. Иван Балтов, 71. Анатоли Лулейски /кап/ (72 м. – 13. Георги Ризов), 8. Тихомир Костурков, 11. Костадин Кацимерски (80 м. – 19. Лъчезар Георгиев), 9. Мартин Тошев, 10. Илиян Христов (82 м. – 15. Здравко Карадачки).Неизползвани резерви: 1. Станислав Карадалиев, 27. Радослав Митревски, 6. Ибраим Стамболиев, 18. Петър Янкулски.Главен съдия – Борислав Колев (София);Асистент 1 – Петър Гешев (София);Асистент 2 – Радослав Димитров (София);Резервен съдия – Димитър Стайков (София);Делегат на БФС – Велко Попов (София).Стадион „Чепинец“, Велинград – 200 зрители.