На 26 април (събота) в Пловдив се проведе 16-ото издание на турнира по културизъм „Пловдив”. Надпреварата се проведе в Палата №7 на Международен панаир Пловдив.
Участваха състезатели от цялата страна и най-добрите ни културисти, тъй като „Турнир Пловдив” е квалификация за Балканско и Европейско първенство и на него ще се определи състава на националния отбор.
Най-атрактивни бяха надпреварите в дисциплината „бикини” жени, където участваха над 30 състезателки в две категории и категория „абсолютна” при мъжете.
Тази година България ще участва с пълен отбор на Балканското първенство по културизъм и фитнес , което ще се проведе в Сърбия, град Зайчар на 9 май. На Европейското първенство, което ще се проведе от 14 до 19 май в Санта Сузана, Испания, страната ни ще участва с най-класните си състезатели.
Културизъм Абсолютен шампион
Мариян Френгиев – Леон, Казанлък
Фитнес жени
Анита Стаматова – Гладиатор, Разград
Класически Културизъм до 175 см.
Живко Петков – Кобра, Стара Загора
Класически Културизъм до 180 см.
Николай Костадинов – Юнивърсъл, София
Класически Културизъм над 180 см.
Мартин Харалампиев – Юнивърсъл, София
Физик мъже до 174 см.
Мартин Трухчев – Атлант, Бургас
Физик мъже над 174 см.
Валентин Петков – Лидер 72 Биогейм, София
Културизъм Ветерани над 40 г.
Павел Любенов – Леон, Казанлък
Бикини фитнес до 166 см.
Здравка Максурова – Масъл Арт, Пловдив
Бикини фитнес над 166 см.
Инджи Хебибова – Флекс, Разград
Бодифитнес
Шенгюл Йозгюр – Масъл Арт, Пловдив
Културизъм до 70 кг.
Антонио Георгиев – Леон, Казанлък
Културизъм до 80 кг.
Георги Йорданов – Драганички Джим, София
Културизъм до 90 кг.
Мариян Френгиев – Леон, Казанлък
Културизъм до 100 кг.
Георги Славов – Боди Ел, Благоевград
Културизъм над 100 кг.
Красимир Сарафов – Масъл Арт, Пловдив
Смесени двойки
Ани Стоилова и Валентин Петков – Лидер 72 Биогейм, София
Културизъм Абсолютен шампион
Мариян Френгиев – Леон, Казанлък
Деца Фитнес
Елена Калчева – Велев, Варна
Девойки Фитнес
Анита Стаматова – Гладиатор, Разград
Девойки Бодифитнес
Мариана Цекова – ЦСКА, София
Девойки Бикини Фитнес до 158 см.
Ваня Гаригова – Масъл Арт, Пловдив
Девойки Бикини Фитнес над 158 см.
Моника Наумова – Драганички Джим, София
Културизъм Юноши до 70 кг.
Марти Неби – Леон, Казанлък
Културизъм Юноши над 70 кг.
Кристиян Писков – Пауър енд бюти, София
Класически Културизъм
Ивелин Иванов – Велев, Варна
Културизъм Младежи до 21 г., до 75 кг.
Денис Неби – Леон, Казанлък
Културизъм Младежи до 21 г., над 75 кг.
Петко Петков – Чавдар, Бяла Слатина
Културизъм Младежи до 23 г., до 75 кг.
Цветелин Тодоров, Леон – Казанлък
Културизъм Младежи до 23 г., над 75 кг.
Георги Телчаров – Масъл Арт, Пловдив
Смесени двойки
Анита Стаматова и Валери Енчев – Гладиатор, Разград
Културизъм Абсолютен шампион
Георги Телчаров – Масъл Арт, Пловдив