Българка стана любим коафьор на холивудските звезди » Красота

1
Добави коментар
svetla58
svetla58

Ако все още сте сред малцината, които не са чували името Невена Желева, то е крайно време да променим това. Освен, че е сред най-добрите коафьори на мъжки прически в света, тя всяка година е от хората, които създават актуалните тенденции в прическите за силния пол с колегите си от академията на American Crew.

И не само това… Невена е сред любимите фризьори на холивудски знаменитости като Джордж Клуни, Дейвид Шуимър, Лайънъл Ричи, Селин Дион, като самата й история олицетворява приказката за американската мечта. През 2001 г. тя заминава за САЩ само с 200 долара в джоба. Днес е собственик на един от най-елитните фризьорски салони в Чикаго, в който за ред се чака седмица, а не рядко и месец. От няколко дни Невена е в България, за да представи една от най-любопитните нови техники в бранша – шиене на коса. Вижте какво сподели самата тя в едно откровено интервю за колегите от Likealady.bg.

Тук си, за да представиш най-новата техника във фризьорското изкуство – шиене на коса. Популярен ли е този метод за правене на прически отвъд океана?

Да, той е изключително актуален и можем да видим много от звездите на Червения килим с прически, направени по този начин, а също и по дефилетата и в списанията. Причината е, че дава възможност да се постигне една много ефектна визия, леко небрежна и много естествено изглеждаща, като същевременно е подходящ за всякакви официални поводи.

Какво точно представлява методът? Използват ли се игла и конец?

Нужни са специални цветни конци и пластмасова игла, а интересното е, че косата може да се повдига и оформя напълно, без да се използват фиби или фуркети. Предимството е, че прическата е много стабилна – тя се запазва през деня и през нощта, като не се усеща дърпане, скубане или каквото и да е неудобство. С шиене на косата могат да се направят булченски прически, абитуриентски, изобщо този метод ви дава безгранични възможности.

Трудно ли се премахва прическата?

Не, напротив. Самото създаване на прическата е много бързо, за около 15 минути фризьорът може да постигне желаната форма, а когато клиентът иска да освободи косата си, просто трябва да отстрани конеца, като го отреже и издърпа. Аз самата го използвам тази техника често в салона си в САЩ, представяла съм я няколко пъти и винаги е предизвиквала интерес, затова реших да я споделя с колегите си в България.

Уменията ти се радват на доста положителни отзиви в Чикаго…

Да, в Чикаго салонът ми Custom Hair Lounge тази година е сред финалистите в категория мъжко фризьорство – в класация, базирана на мнението на жителите на града и сега очакваме обявяването на победителя. Наред с това продължавам да работя с пълни сили, участвах в backstage екипа при снимките на два филма и на няколко телевизионни продукции, правя косите за фотосесии, ревюта и продължавам и работата си със салонната марка за мъже American Crew.

Като спомена това, ти си единственият българин – международен преподавател на тази марка. Как стигна до този успех?

Заминах за Щатите преди 13 години с 200 долара в джоба и с фризьорската ми ножица. В България работех като фризьор и бях уверена, че тръгвам с професия, която мога да практикувам навсякъде по света. Още тогава си казах, че един ден ще имам собствен салон зад Океана и се радвам, че макар и с много работа и усилия, успях да постигна мечтата си. Малко след като се установих се срещнах с Дейвид Ракулия – създателя на марката, който впоследствие ме покани да стана част от екипа.

В кариерата си работила с много известни мъже – Джордж Клуни, Лайънъл Ричи, Дейвид Шуимър и др. Трудни клиенти ли са звездите?

Ако мога да опиша типичните холивудски звезди с няколко думи – те са много взискателни и държат на професионализма. Трябва да се съобразяваш с техния график. Сещам се за случаи, в които ако ти се обадят, просто трябва да хванеш самолета на момента и да отидеш на мястото, където снимат. Работила съм с най-различни знаменитости, някои са идвали в салона ми в Чикаго, до други съм имала допир, когато съм работила backstage за някоя продукци – например за Оскарите. Но като цяло са земни хора. С Лайънъл Ричи, който ми е клиент, станахме много добри приятели и до днес подържаме връзка. Той има концерт през юли в Чикаго и ще можем да се видим тогава. Нямам търпение.

Как релаксираш?

От няколко месеца имам ново хоби – гмуркането. Пристигнах в България от Египет, където бях с моите много близки приятели Дончо и Алекс Раева, които също са фенове на този спорт. Беше едно изключително изживяване! Когато си под водата попадаш в един различен свят.

Последно, разкажи ни какви са новите тенденции в прическите?

При дамските прически се налага по-естествената визия, не толкова полирана и изгладена. Може да има отпуснати кичури, косата да е по-ефирна и гъвкава. Трябва да се чувства свобода, движение. По отношение на цветовете – актуални са медените, карамелените и червените тонове, както и комбинацията от топло и студено русо.