Чепинец се справи с Конелиано, гръмотевици скъсиха мача

14
velsport24.com

Петък, 01 Август 2014 20:43
 Наставникът на Чепинец – Димитър Мутафов съхрани част от титулярите си в двубоя срещу КонелианоОтборът на Чепинец взе първи пълен успех в контролните си мачове. Играчите на наставника Димитър Мутафов победиха с 4:2 новия член на трета дивизия – Конелиано (Герман). Двубоят бе съкратен с 6 минути заради силен порой, придружен с гръмотевици, излял се в края на срещата на стадиона в Герман.Велинградският отбор поведе в 22-та минута с попадение на Мартин Стоичков. В 31-та домакините върнаха гола за 1:1. В 42-та Чепинец дръпна отново в резултата с точен удар на Йоан Димитров.През втората част Конелиано възобнови равенството на игралното поле в 68-та минута. Ротацията в отбора на Чепинец доведе до влизането на няколко от основните играчи през втората част. Сред тях бе и основния реализатор Христо Спасов. Авторът на 18 гола през последния сезон в Югозападната „В” група се разписа на два пъти в разстояние на 5 минути, между 78-та и 83-та. Тежките условия и очертаващата се апокалиптична картина накараха столичната съдийска тройка да даде край на мача, шест минути преди да изтекат редовните 90.Първи минути с екипа на Чепинец пък направи африканската перла Джонго, който респектира с изявите си.В събота от 10:30 часа селекцията на Чепинец ще гостува на Сливнишки герой (Сливница). Това ще бъде и 5-та контролна среща за тима от курорта.Георги БЕЛЕВ