Чико (Бяга) е областен първенец за Купата на България

1
velsport24.com

Сряда, 03 Септември 2014 22:36
 Отборът на Чико (Бяга) се нуждае от 3 победи, за да стигне до съперник от „Б“ ПФГСъставът на Чико (Бяга) прескочи областния етап от турнира за Купата на България. Четвъртодивизионният тим разби с 6:1 последния претендент от региона – Свобода (Пещера). Следващият противник на Чико е представителя на Софийска област – Чавдар (Етрополе).На 4 септември (четвъртък) от 11:00 ч. в ЗС на БФС в столицата ще се тегли жребия за определяне на домакина в тази среща. Мачът между Чико и Чавдар е насрочен за 6 септември (събота). Победителят от него ще има за противник Витоша (Бистрица). Мачът ще бъде своеобразен зонален полуфинал в турнира за националната купа. Победителят в него ще бъде излъчен на 10 септември (сряда) и след това ще има за съперник представителят на потока, излъчен от аматьорските клубове от Перник, Благоевград и Кюстендил. Зоналният първенец ще добие правото да участва в основната схема на турнира – 1/16-финалите. В тях ще се включат 16-те отбора от „Б“ и 12-те тима от „А“ група. Георги БЕЛЕВ