Победен дубъл за „горските“ в битката за Велинград

3
velsport24.com

Велинградското „Ел Класико“ се състоя за четвърти пътЮношите на ПГГС „Христо Ботев“ преодоляха с 3:2 връстнците си от Чепинец в градското дерби. „Горските“ записаха втори успех през този сезон във велинградското „Ел Класико“. В 4-та минута символичните гости от Чепинец откриха първи с попадение на Александър Димитров. В 38-та отборът на елитната гимназия пропусна да изравни чрез Асен Илиев, който не успя да преодолее вратаря Иван Гълъбов. В 45-та минута Георги Ангелов можеше да удвои, но от малък ъгъл стреля встрани от вратата на ПГГС „Христо Ботев“. Усилията на „горските“ бяха възнаградени в 58-та минута, когато Асен Илиев бе точен за 1:1 след разбъркване пред вратата на Чепинец. Мултифункционалният състезател се самоконтузи при изпълнение на задна ножица. Той бе заменен в 69-та минута със съмнения за счупена ключица. Двата гола на Александър Димитров (в червено-синьо) не стигнаха на Чепинец за точки в дербитоВ 80-та Цветелин Тодоров изведе „горските“ напред – 2:1. Две минути по-късно Чепинец получи правото да изпълни дузпа. Точен от бялата точка за 2:2 бе Александър Димитров. В 84-та минута Людмил Кехайов изпусна от чиста позиция да даде аванс на „горските“, пращайки кълбото отблизо в аут. Все пак в 86-та Цветелин Тодоров не сбърка пред вратата на Чепинец и се разписа за 3:2. Така в Седмицата на гората, елитната гимназия има още 1 повод за празник. Главният рефер Деян Георгиев (в средата) и колегите му изнесоха двубоя на високо нивоСрещата бе ръководена авторитетно от професионалния арбитър Деян Георгиев от Стамболийски, който и през есента бе рефер на велинградското „Ел Класико“. Тогава тимът на елитната горска гимназия се наложи с 5:3.Борислав ЙОРДАНОВПГГС „Христо Ботев“ (Велинград): 12. Васил Игнатов, 5. Димитър Начев, 3. Борислав Бачов, 14. Мехмед Мастев, 6. Асен Илиев (69 м. – 10. Цветомир Милчев), 7. Людмил Кехайов, 8. Иван Алексиев, 9. Валентин Кичиков, 17. Назми Асанов, 13. Радослав Кривулев (26 м. – 16. Цветелин Тодоров), 18. Исинко Влакнов (90 м. – 4. Муса Дъбев).Чепинец (Велинград): 12. Иван Гълъбов, 5. Иван Янев, 8. Мариан Есев, 19. Владимир Костов, 6. Николай Тихов, 2. Тото Перчелиев (69 м. – 21. Велко Костандовски), 4. Ангел Костандовски, 20. Александър Димитров, 7. Краси Кючуков, 16. Георги Касянов, 18. Георги Ангелов (72 м. – 15. Алекс Бекташев).Голмайстори: 0:1 – Александър Димитров (4 м.), 1:1 – Асен Илиев (58 м.), 2:1 – Цветелин Тодоров (80 м.), 2:2 – Александър Димитров (82 м. – нак. удар), 3:2 – Цветелин Тодоров (86 м.).Жълти картони: Людмил Кехайов (61 м.), Асен Илиев (63 м.), Борислав Бачов (81 м.) – ПГГС „Христо Ботев“.Главен съдия – Деян Георгиев (Стамболийски)Асистент 1 – Томи Спасов (Синитево)Асистент 2 – Алберт Фархи (Пазарджик)Делегат на БФС – Спас Иванов (Пазарджик)Стадион „Чепинец“ – 100 зрители.