Баските измъчиха Белия балет (ВИДЕО)

2
vitoshanews
vitoshanews

Реал (Мадрид) победи Реал Сосиедад с 3:1 в среща от 17-ия кръг на Примера дивисион и свали от върха досегашния лидер Барселона (два мача по-малко).

Кристиано Роналдо се превърна в главно действащо лице в мача, вкарвайки два от трите гола за победата. Португалецът първо пропусна от дузпа в 24-ата минута, а в 42-ата успя да изведе тима си след нов опит от „бялата точка“.  Гостите изравниха малко след началото на втората част с попадение на Брума, но в 67-ата Роналдо вкара за 2:1 след удар от въздуха. Минути преди края резервата Лукас оформи крайното 3:1 след подаване на Гарет Бейл.

Двубоят на „Сантяго Бернабеу“ бе сред най-напрегнатите за годината за „белите“ и може да се окаже последен за треньора Рафаел Бенитес. Специалистът бе посрещат с бурни освирквания, а след изравнителния гол за гостите от Сан Себастиан, по трибуните на „Бернабеу“ се видяха бели кърпички – знак за искане за оставка.