Рууни спаси Юнайтед с исторически гол (ВИДЕО)

1
vitoshanews
vitoshanews

Манчестър Юнайтед победи Суонзи с 2:1 в мач от 20 кръг на Висшата лига. Успехът е първи за „червените дяволи“ във всички турнири от 21 ноември – 2:1 като гост срещу Уотфорд. Последваха три равенства, четири поредни загуби и отново реми. Във висшата лига воденият от Ван Гаал тим регистрира шест поредни двубоя без успех – равенства с Лестър и Уест Хям, поредни загуби от Борнемут, Норич и Сток Сити и равенство на 28 декември с Челси.

Днес обаче черната серия приключи. Антони Марсиал реализира за 1:0 срещу Суонзи в 47-ата минута, но Гилфи Сигурдсон изравни в 70-ата. Седем минути по-късно Уейн Рууни донесе победата след красив гол с пета. Това бе 188-и гол на нападателя за първенство. С него Рууни излезе на второ място във вечната ранглиста на голмайсторите във Висшата лига.

„Червените дяволи“ владееха по-дълго топката, но така и не стигнаха до кой знае какви опасности. В 47-ата минута Антони Марсиал засече центриране на Ашли Йънг и прати топката във вратата за 1:0. В 70-ата минута Гилфи Сигурдсон изравни за 1:1. Исландецът се възползва от отличното центриране на Моду Бароу и прати топката зад Де Хеа. В 77-ата минута Уейн Рууни спаси Юнайтед след страхотен гол с пета след пас на Марсиал.

Убедителен лидер при стрелците във Висшата лига е Алън Шиърър с 260 гола, Рууни вече е №2 със 188, а Анди Коул остана със 187.

Голът срещу Суонзи беше 238-и за Рууни с екипа на Манчестър Юнайтед, което го нарежда втори по този показател за клуба след сър Боби Чарлтън (249). През миналата година Рууни подобри рекорда на своя именит предшественик за най-много голове с екипа на Англия.