8 януари
Силен, борбен и организиран човек с енергичен, властен, целенасочен и своенравен характер. Отличава се с реализаторски, организационни или управленски способности, със стремеж към обществено утвърждаване, власт, авторитет и материална стабилност.Притежава жизнен интелект, уверен е в себе си и обича да се откроява от околните. Присъщи са му качества като воля, упоритост, устойчивост, постоянство и всеотдайност. Отличава се със самопожертвователност, смелост и неотстъпчивост от целите и идеалите си. Този тип хора са особено привлекателни за противоположния пол.
В интимните взаимоотношения това са хора привързани и верни към постоянния партньор, но проблемът е, че трудно намират такъв, с когото духовно и физически пълноценно да си импонират. В определени случаи предпочитат да запазят емоционална дистанция, отколкото да ги сметнат за уязвими.
Родените на 8-ми януари са великодушни, лоялни и амбициозни хора. Те са максималисти, едновременно подвластни на материалната и на духовната сфера. Обикновено живеят в раздвоение между своите инстинкти за притежание и гласът на разума си за повече умереност. Ако в тях преобладава материалното привличане, то тогава ги очакват големи /материални/ успехи. Този тип хора умеят “да падат в стабилно равновесие”, имайки добри възможности за себеутвърждаване и успешно реализиране на високи цели. Способни са да “правят” пари, но по-значимите им завоевания в тази област идват след 35 години.
Това е човек с остър ум, който знае какво иска и си дава сметка за собствените качества и предимства. Търпелив, усърден и сериозен е в работата си е и на него може да се разчита. Целеустремен, компетентен и взискателен. В ръцете му и невъзможните неща стават възможни. Надарен е с вътрешно спокойствие и уравновесеност. Стреми се към успех, власт и признание. Не се задоволява с малките успехи. Не обича да моли за помощ и предпочита сам да си свърши работата. Животът му е изпълнен с борба, препятствия и неочаквани промени.
В делови и професионален план това е човек, който често може да се определи като амбициозен кариерист, който вярва в живота и обикновено се посвещава на обществена работа. От него става добър изследовател, спортист, адвокат, съдия, полицай, политик, войн или учен, но по принцип за пари е готов да работи всякаква работа.
Негативни страни: Надценяване, непостоянство, кариеризъм. Трудно владее емоциите си. Раздвоения, грешки в преценките. Неотстъпчивост, авторитаризъм, надменност, инертност, инат, злопаметност.
В здравословен аспект са възможни здравословни проблеми, свързани със стомах /гастрит/, черен дроб, главоболия/мигрени, зъбобол.
Родени на този ден: Хаим Оливер (1918 г.) – бълг. писател; Елвис Пресли (1935 г.) – амер. рок-певец; Георги Данаилов (1936 г.) – бълг. писател; Шърли Беси (1937 г.) – амер. певица; Дейвид Бауи (1947 г.) – англ. рок-певец и музикант
Професионален празник на акушерите и гинеколозите
Щастливи числа /за работа, хазарт и др./ през всеки месец: 4, 8, 13, 17, 22, 26, 31, 35, 40, 44, 49, 53
Привличане с родени на числа от всички месеци: 4, 8, 13, 17, 22, 26, 31
Съвместимост /партньори, брак/: Телец, Дева, Козирог
Цитат от книгата: Кой си ти? 365 Рождени дати и техните астро-нумерологични профили”, 444 стр., 2012 г. Първа подобна подробна книга от този вид у нас, Франция и Русия. Полезно издание, чрез което ще разберете нещо много повече за хората, с които живеете, работите и общувате. То ще ви помогне в комуникацията и ще ви даде предимство в опознаването на човека застанал до вас. – Заявки се правят само на следните електронни адреси: [email protected] и [email protected] Тел. номер за поръчки– 066/882 016