Левандовски донесе нова победа на Байерн :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1

Снимка: google

С два гола на Роберт Левандовски шампионът Байерн Мюнхен победи с 2:1 като гост Хамбургер при подновяването на Бундеслигата след едномесечна зимна пауза, пише btvnovinite.bg.

С победата баварците дръпнаха с 11 точки на върха пред втория Борусия Дортмунд преди останалите мачове от кръга през уикенда.

Байерн стигна до победата, макар че играта на тима не бе на висота. Левандовски откри резултата в 37-а минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Томас Мюлер. Осем минути след почивката домакините успяха да изравнят след автогол на Шаби Алонсо. Равенството се задържа едва 8 минути, преди Левандовски да вкара втория си гол в мача в 61-а минута и да донесе трите точки за Байерн.

Баварците не са губили в Хамбург от октомври 2009 година.