Los Angeles Clippers НБА – NBA

1

Новини, резултати – мачове

Отборът на Ню Орлийнс Пеликанс зарадва феновете си с категорична победа на старта на сезон 2014/15 в Националната Баскетболна Асоциация, след като се наложи при домакинството си на Орландо Меджик със 101:84. Антъни Дейвис бе неудържим за домакините, като записа на сметката си 26 точки, 17 борби и 9 чадъра, Раян Андерсън му партнираше подобаващо с 22 точки и 9 борби, а Юмер Ашък и Тайрик Евънс вкараха съответно по 14 и 12 точки. Тобиас Харис беше най-резултатен за „Магьосниците” – 25 точки, Никола Вучевич се отличи с „дабъл-дабъл” – 15 точки и 23 борби, а Евън Форние и Аарън Гордън приключиха с по 11 точки всеки. Баскетболистите на Орландо бяха по-концентрирани в началото на двубоя и успяха да поведат с шест точки, но до края на първата четвърт домакините стопиха пасива си до само една точка – 24:25, а през втория период Пеликанс бяха пълни господари на терена и стигнаха до пълен обрат на почивката – 48:41. Домакините продължиха да трупат аванс и в началото на второто полувреме, като преднината им достигна до 14 точки – 78:64 след тройка на Андерсън със сирената за края на третата четвърт, а в заключителните 12 минути гостите от Орландо така и не намериха верния път към обрата и последния съдийки сигнал прозвуча при 101:84 в полза на Ню Орлийнс Пеликанс.