1
crimesnews
crimesnews

автор: Росина Георгиева

Цвети Пиронкова победи Агниешка Радванска с 2-6, 6-3, 6-3 в осминафинален мач от откритото първенство на Франция по тенис.

Срещата започна в неделя, но поради лошото време беше отменена и продължи вчера. Пиронкова доминираше над Радванска в първите 6 гейма. Българката играеше агресивно и полякинята можеше само да се отбранява без да атакува. Въпреки, че нашенката беше готова за победа, дъждът отново се засили и мача беше прекъснат за втори път.

Два часа по-късно мачът продължи и Пиронкова отново започна да атакува. Полякинята имаше проблеми с ръката и трябваше да поиска намесата на лекари.

До края двете си размениха по един гейм при собствено подаване, което беше достатъчно Цвети Пиронкова да се класира за първи път в кариерата си за четвъртфинал на Ролан Гарос.