Роден талант с първа титла в мъжкия тенис

16
620
Mitko_Dimitrov

Страхотен успех постигна 18-годишния ни тенисист Александър Лазаров, който успя да спечели първата си титла в мъжкия тенис. Турнирът е  от календара на международната тенис федерация ITF.

Националът на България за „Kупа Дейвис“  триумфира в надпреварата на червени кортове в сръбския град Сокобаня с награден фонд 10 хиляди долара. На финала Лазаров водеше с 6:7(2), 7:6(4), 3:0 срещу шестия поставен Филип Вегер от Хърватска, когато съперникът му се отказа заради контузия.

18-годишният българин поведе с 3:1 след пробив в първия сет, който обаче загуби след тайбрек. Във втората част Лазаров взе подаването на съперника си за 6:5, но допусна пробив още в следващия гейм. Той успя да спечели тайбрека със 7:4 точки и да изравни резултата. В третата част Лазаров взе три поредни гейма, след което Вегер отказа да продължи мача.

Българинът, който е 927-и в световната ранглиста, заработи…