Победа на Фетел (Red Bull) в Япония

51
pe4enia69
pe4enia69

Германския пилот Себастиян Фетел спечели сьстезанието на Сузука – поредният крьг от Формула 1,с което запази шанса за атакуване на световната титла.Втори на 4.8 секунди след него остана  Ярно Трули(Тойота).Луис Хамилтън остана трети на още 1.5 секунди от победителя след като загуби второто място при второто влизане в бокса.

Рубенс Баричело успя да намали разликата с една точка от водача Дженсън Бътън които завърши осми.Това беше класическо за Фетел.Той тръгна блестящо още на старта и не изпусна водачеството до края на състезанието.В 13-тата обиколка Бътън се възползва от сблъсъка между Ковалайнен и Адриан Сутил и влезе в зоната на точките.Всичко изглеждаше предрешено,но 10 обиклки преди края Алгеслари направи страхотна катастрофа и влезе кола за сигорност.Състезанието почна от начало.Зрителите очакваха да се случи нещо на пистата,но уви това не се случи.Фернандо Алонсо разочарова с 10-тото си място.

При конструкторите Brown GP водят убедително с 156т пред Red Bull Racing 120.5т .В оставащите 2 състезания (Бразилия и ОАЕ) вероятноста да станат размествания е минимална.