Черно море се завърна победоносно на „Тича“ – SportVox

3
283
sheri
sheri

Отборът на Черно море запази първото си място в Първа лига, след като в откриващия мач на третия кръг надделя с 1-0 над Дунав. Победата бе още по-сладка за „моряците“, тъй като те се завърнаха на своя стадион „Тича“ след пауза от почти година и половина.

Първото полувреме на двубоя бе доста скучно и сериозни опасности пред двете врати липсваха. Малко преди почивката стражът на гостите Станислав Антонов направи грешка при изчистване, след което Георги Илиев изведе Мариян Огнянов. Халфът преодоля Антонов и вкара топката в мрежата, но страничният рефер маркира засада. Положението обаче бе доста спорно.

Второто полувреме започна с натиск на „моряците“ и резултатът бе открит в 65-ата минута. Защитникът Илиас Хасани проби сам вляво, стигна почти до аутлинията, откъдето пробва центриране, но вместо топката се оплете в мрежата на Антонов – 1-0.

В 75-ата минута Сашо Цветков изчисти топката от краката на Миро Будинов, но кълбото се озова в Димитър Георгиев. Той отклони за Юлиян Ненов, а ударът на последния нацели страничната греда.

В 86-ата минута Чунчуков получи чудесен пас и остана сам срещу Антонов, но прехвърлящият му удар бе много неточен.

След третия си пореден успех Черно море има пълен актив от девет точки и остава на върха на класирането. Дунав е втори с четири пункта.