Наполи и Манчестър Сити с безпроблемни победи | SportVox

1
324

Отборът на Наполи записа първа победа в Група F на Шампионската лига, след като се наложи с 3-1 над Фейенорд на „Сан Паоло“.

Домакините поведоха още в седмата минута. Лоренцо Инсине отне топката от съперник, напредна сам и с чудесен изстрел намери долния десен ъгъл на Джоунс – 1-0. Нападателят посвети попадението на контузения си съотборник Аркадиуш Милик, показвайки негова фланелка.

Четири минути след почивката холандците сбъркаха фатално в защита и Дрийс Мертенс с елегантно изпълнение удвои преднината на „небесносините“.

В 68-ата гостите получиха дузпа за нарушение срещу Максимович, но Рейна спаси удара на Тоорнстра. Само 120 секунди по-късно Хосе Кайехон уби интригата в двубоя с трети гол, наказвайки грешка на Тапия.

В последните секунди на срещата играчите на Маурицио Сари бяха много разсеяни и позволиха на Амрабат да вкара почетен гол за холандския шампион.

В другия мач от групата Манчестър Сити се наложи с 2-0 над Шахтьор Донецк на „Етихад“.

Най-добрата възможност за „гражданите“ преди почивката се откри пред Кевин де Бройне в 34-ата минута. Белгиецът бе изведен сам срещу Пятов, но стреля покрай страничната греда.

Малко след почивката де Бройне се реваншира за пропуска си, след като вкара много красиво попадение с шут от 20 метра.

В следващите минути Агуеро пропусна сам срещу вратаря, а Стърлинг направи уникален пропуск от няколко метра, стреляйки встрани от целта.

В 72-ата минута Агуеро дори пропиля дузпа, след като шутът му от бялата точка бе отразен от Пятов.

В последните секунди Стърлинг успя все пак да се реваншира и отбеляза хубав гол след подаване на Бернардо Силва.

В класирането начело е Сити с шест точки, Наполи и Шахтьор имат по три, а Фейенорд е с нула.

В следващия кръг, на 17 октомври, е дербито Манчестър – Наполи. Другият сблъсък е между Фейенорд и Шахтьор в Ротердам.