Милан с разгром преди гостуването на „Лудогорец Арена“ – SportVox

3
606

Отборът на Милан загря за мача си с Лудогорец от Лига Европа с победа с 4-0 при визитата си на СПАЛ в двубой от 24-ия кръг на Серия А.

Още във втората  минута „росонерите“ откриха резултата. Алесио Романьоли стреля с глава след центриране от десния фланг, стражът на домакините изби, но Патрик Кутроне бе на правилното място и направи добавка за 1-0.

В 65-ата минута вратарят на СПАЛ изби удар на Сусо, след което последва шут на Кутроне. Топката се удари в страничната греда, но Кутроне внимаваше и при втория си опит вкара за 2-0.

В 73-ата минута халфът Лукас Билия отбеляза първото си попадение за Милан след точен далечен шут.

Резервата Фабио Борини също се разписа за първи път с екипа на „росонерите“, след като в 88-ата минута се възползва от асистенция на другата резерва Рикардо Монтоливо.

След успеха Милан има 38 точки и се изкачи на седма позиция, докато СПАЛ е 18-и със 17.