Берое спечели на „Лаута“, Камбуров наказа Локо – SportVox

2
339

Отборът на Берое записа победа с 2-0 при визитата си на Локомотив Пловдив в първия мач от 25-ия кръг на Първа лига.

Гостите бяха много близо до гола в 34-ата минута. Бригидо стреля страхотно, но Пиргов изби топката, която се удари в напречната греда, след което тупна пред голлинията, но не я премина.

Пет минути преди почивката Камбуров направи двойно с Райнов и се озова в чиста позиция, но Пиргов спаси с крак изстрела на нападателя.

В 56-ата минута Елитон стреля точно от фаул, но Перниш се намеси решително. Малко след това се стигна до разправия между Охене и резервни футболисти на Локомотив, а съдията показа червен картон на Райков.

В средата на второто полувреме Берое изпълни къс корнер, след който последва центриране в наказателното поле. Там Камбуров бе забравен и с лекота отбеляза на бившия си тим – 1-0.

В 76-ата минута Педро получи подаване, преодоля Везалов, след което много технично реализира за 2-0.

След този успех Берое има 44 точки и си остава на четвърта позиция, докато Локо е седми с 28.