Три снаряда пратиха Тотнъм на полуфинал във ФА Къп – SportVox

2
362

Отборът на Тотнъм е първият полуфиналист във ФА Къп, след като надигра с 3-0 Суонси като гост.

Срещата на „Либърти“ започна страхотно за „шпорите“, след като още в 11-ата минута Кристиан Ериксен се разписа с прекрасен изстрел от дъгата на наказателното поле.

В 36-ата датският магьосник отново шутира извън пеналта, а стражът на домакините докосна леко топката, за да я запрати в горната греда.

Малко преди почивката гостите стигнаха до втори гол. Ерик Ламела получи пас, след което направи хубав рейд и от двайсетина метра реализира за 2-0 с техничен удар в долния ляв ъгъл на Нордфелд.

Второто полувреме започна страхотно за Суонси, но Мишел Ворф спаси последователно удари на Нейтън Дайър и Тами Ейбрахам. Тотнъм отговори с бомбен шут на Ерик Дайър, но Нордфелд изби с една ръка в корнер.

В 62-ата минута интригата в мача бе убита тотално. Ериксен се разписа за втори път след нов силен шут от границата на пеналта и неумело избиване на вратаря Нордфелд.