Ливърпул смаза Уотфорд след 4 гола на извънземния Сала – SportVox

2
413

Отборът на Ливърпул записа лесна победа в 31-ия кръг на Висшата лига, след като прегази с 5-0 тима на Уотфорд на „Анфийлд“.

Резултатът бе открит още в четвъртата минута от намиращия се в страхотна форма Мохамед Сала. Египетската звезда получи топката вдясно, подигра се с двама зашитници в наказателното поле, след което реализира елегантно за 1-0.

120 секунди преди почивката Сала удвои аванса на Пуул, след като засече от няколко метра прекрасно центриране на Андрю Робъртсън от левия фланг.

Пет минути след началото на второто полувреме Сала записа и асистенция срещу името си, след като намери Фирмино на малкия пеналт, а бразилецът вкара с пета от въздуха за 3-0.

В 77-ата минута Садио Мане проби по дясното крило, след което подаде към Сала, а той финтира четирима бранители и с много лек удар преодоля и Карнезис за 4-0.

В 84-ата Сала пусна страхотен пас за резервата Ингс, чийто шут бе отразен от стража на гостите, но Мо бе на правилното място и направи добавка за крайното 5-0.

След успеха Ливърпул има 63 точки и се изкачи на трето място в класирането, докато Уотфорд е 11-и с 36 пункта.