Локо Пловдив взе комфортна преднина срещу Славия – SportVox

1
173

Отборът на Локомотив Пловдив записа победа с 3-1 над Славия на стадиона в „Лаута“ в първи мач от полуфиналните плейофи за Лига Европа.

Още във втората минута гостите успяха да поведат в резултата. Иван Минчев подаде вляво към Момчил Цветанов, който центрира в наказателното поле, Муса Мохамед изчисти лошо и Георги Йомов вкара от няколко метра – 1-0.

В 17-ата минута Парвиз Умарбаев подаде далечен пас към Димо Бакалов, който се възползва от грешка на Славчо Шоколаров и реализира от десетина метра за 1-1.

В 56-ата минута Анте Аралица донесе пълен обрат на Локо. Нападателят се разписа от ъгъла на наказателното поле след красив шут, пратил топката в горния ляв ъгъл на Стерякис – 2-1.

В средата на второто полувреме Димитър Велковски изпълни корнер от левия фланг и топката попадна на главата на Веселин Марчев, който с майсторско изпълнение доведе нещата до 3-1.