„Ботев“ Враца се завърна в Първа лига след драма в дербито на Северозапада

1
110

„Ботев“ Враца се завърна в елита на българското първенство след драматична победа над регионалния съперник „Монтана“ с 2:1.

В мач от последния кръг на Втора лига врачани спечелиха драматично и завършиха на първо място в класирането, даващо право на директна промоция за Първа лига.

Петър Атанасов откри резултата в полза на „Ботев“ в 22-а минута, но Йордан Йорданов попари домакините с изравнително попадение в 71-а минута.

Пет минути преди края Деян Иванов реализира с глава и донесе скъпоценните три точки за „Ботев“ Враца.

Конкурентите на врачани – „Локомотив“ София и „Царско село“ също записаха победи. „Железничарите“ се наложиха с 3:2 като гости на „Ботев“ Гълъбово, а „царете“ спечелиха с 2:1 домакинството си на „Черноморец“ Балчик. Така двата столични тима отиват на баражи за влизане в Първа лига.