Летящ старт за Русия на Мондиала – SportVox

1
172

Отборът на Русия стартира по най-добрия начин домашното си Световното първенство, след като в първия мач на Мондиала надигра с 5-0 тима на Саудитска Арабия в двубой от група А, игран на „Лужники“ в Москва.

Домакините започнаха силно мача и успяха да поведат още в 12-ата минута. След изпълнение на корнер топката стигна до Александър Головин на левия фланг, а младата звезда на ЦСКА центрира в наказателното поле. Юри Газински бе оставен непокрит и с чудесен удар с глава вкара първия гол на Мондиала.

Две минути преди почивката Денис Черишев, който замени контузилия се Алан Дзагоев, удвои аванса на домакините. След добра контра на Русия топката бе пратена към Саша Головин, който продължи за Роман Зобнин, а халфът подаде вляво от себе си за Черишев. Крилото на Виляреал преодоля двама бранители с технично докосване, след което вкара с мощен шут от 12 метра – 2-0.

В средата на второто полувреме Зобнин стреля нелошо от двайсетина метра, а стражът на „соколите“ Абдула не се намеси добре, но въпреки това до гол не се стигна.

В 73-ата минута току-що появилият се на терена Артьом Дзюба направи резултата класически. Нападателят се разписа с глава лсед отлично центриране на Саша Головин.

В добавеното време Черишев отбеляза брилянтно попадение след страхотен далечен шут с левия крак, пратил топката в горния ляв ъгъл на Абдула за 4-0. В последните секунди на мача Головин също се разписа след чудесен удар от фаул за крайното 5-0.

Следващият мач на Русия е срещу Египет на 19 юни, а ден по-късно Саудитска Арабия ще срещне Уругвай.

Състави:

Русия (4-2-3-1): Акинфеев – Фернандес, Кутепов, Игнашевич, Жирков – Газински, Зобнин – Самедов (64 Кузяев), Дзагоев (24 Черишев), Головин – Смолов (70 Дзюба)

Саудитска Арабия (4-5-1): Абдула – Албураик, Осама, Омар, Ясер – Салман, Отаиф (64 Фахад), Тайсер, Салем, Яхия (74 Хатан) – Алсалави (85 Муханад)

Стадион: „Лужники“, Москва

Съдия: Нестор Питана (Аржентина)
Помощници: Ернан Майдана (Аржентина) и Хуан Пабло Белати (Аржентина)

Жълти картони: Головин (Русия); Тайсер (Саудитска Арабия)

Голмайстори:  1-0 Газински 12; 2-0 Черишев 43; 3-0 Дзюба 73; 4-0 Черишев 90+1; 5-0; Головин 90+5