Дания измъкна ценни три точки срещу Перу – SportVox

1
172

Отборът на Дания стартира с победа в група C на Мондиал 2018, след като се наложи с 1-0 над Перу на „Мордовия Арена“ в Саранск.

Южноамериканците започнаха много по-силно двубоя и на няколко пъти тестваха Каспер Шмайхел. В 14-ата минута Карийо отправи най-опасния изстрел към вратата на съперника, но стражът на Лестър изби.

В самия край на първото полувреме тимът на Перу получи златен шанс да излезе напред в резултата, но го пропиля. Кристиан Куева падна в наказателното поле на датчаните, гамбийският рефер Бакари Гасама спря играта и се консултира със системата ВАР. Решението му бе дузпа и зад топката застана Куева, но ударът му мина високо над вратата.

В 56-ата минута Перу пропусна нов златен шанс. Получи се разбъркване пред вратата на Шмайхел, но нито един играч в бяло не успя да порази датската врата.

Малко след това Ериксен получи пространство в половината на съперника, напредна добре и подаде вляво към Поулсен, а нападателят на Лайпциг разстреля Гайесе – 1-0.

Почти веднага след това Карийо получи топката в наказателното поле и отправи силен шут, но Шмайхел отново се намеси по най-добрия начин.

В 79-ата минута ветеранът Паоло Гереро бе много близо до изравнителния гол, но и този път топката не се озова в мрежата на Каспер Шмайхел.

В 84-ата минута Фарфан също получи възможност а обстрелва вратата на Дания, но Шмайхел спаси с крак.

След този успех „червеният динамит“ се изравни с Франция в класирането. Двата тима са с по три точки, а Перу и Австралия нямат актив.

В следващия си мач „инките“ ще спорят с Франция, а Дания ще срещне Австралия. Мачовете са на 21 юни

Състави:

Перу (4-2-3-1): Гайесе – Адвинкула, Родригес, Рамос, Трауко – Тапия (87 Акино), Йотун – Карийо, Куева, Флорес (62 Гереро) – Фарфан (85 Руйдиас)

Дания (4-3-3): Шмайхел – Далсгаард, Кяер, Кристенсен (81 М.Йоргенсен), Стригер – Квист (35 Шьоне), Дилейни, Ериксен – Поулсен, Н.Йоргенсен, Систо (67 Брейтуайт)

Стадион: „Мордовия Арена“, Саранск

Съдия: Бакари Гасама (Гамбия)
Помощници: Абделак Ечиали (Алжир) и Мехди Абид Шареф (Алжир)

Жълти картони: Тапия (Перу); Поулсен (Дания)

Голмайстори: 0-1 Поулсен 59