Швейцария спря Бразилия със спорен гол – SportVox

1
127

Отборите на Бразилия и Швейцария завършиха наравно 1-1 в среща от група Е на Мондиал 2018, играна на „Ростов Арена“ в Ростов на Дон.

Малко след началото на мача „селесао“ бе близо до откриване на резултата, след като Фабиан Шер направи грешка в малкия пеналт, но Паулиньо не успя да отбележи от 5-6 метра.

В 20-ата минута Фелипе Коутиньо даде преднина на своя тим след фантастичен изстрел от 20 метра, намерил горния ляв ъгъл на безпомощния Ян Зомер.

В края на първото полувреме Габриел Жезус можеше да удвои аванса на Бразилия, но стреля с глава над вратата след изпълнение на корнер.

Пет минути след началото на втората част Швейцария наказа пасивната игра на съперника си. След изпълнение на корнер Стивън Цубер отбеляза с глава за 1-1. При попадението останаха съмнения за нарушение на голмайстора срещу Миранда, но реферът не отсъди фаул.

В 82-ата минута резервата Фирмино бе изведен вдясно и пробва воле от малък ъгъл, но топката не намери целта. В последната минута Неймар центрира от фаул, Фирмино отправи чудесен удар с глава, но Зомер отрази топката.

След корнера кълбото се озова в Миранда, който шутира мощно, но встрани от вратата.

В следващия кръг Швейцария ше срещне Сърбия, а Бразилия ще спори с Коста Рика.

Състави:

Бразилия (4-2-3-1): Алисон – Данило, Тиаго Силва, Миранда, Марсело – Каземиро (60 Фернандиньо), Паулиньо (67 Ренато Аугусто) – Вилиан, Коутиньо, Неймар – Жезус (79 Фирмино)

Швейцария (4-2-3-1):  Зомер – Лихтщайнер (87 Ланг), Аканджи, Шер, Родригес – Гр.Джака, Бехрами (70 Закария) – Шакири, Джемаили, Цубер – Сеферович (80 Емболо)

Стадион: „Ростов Арена“, Ростов на Дон

Съдия: Сезар Рамос (Мексико)
Помощници: Марвин Торентера (Мексико) и Мигел Ернандес (Мексико)

Жълти картони: Каземиро (Бразилия); Лихтщайнер, Шер, Бехрами (Швейцария)

Голмайстори: 1-0 Коутиньо 20; 1-1 Цубер 50