Швеция сломи Корея с гол от дузпа – SportVox

1
168

Отборът на Швеция откри кампанията си на Мондиал 2018 с победа след минимален успех с 1-0 над Корея в двубой от група Ф, игран на стадион „Нижни Новгород“.

Скандинавците имаха шанс да поведат в резултата в средата на първото полувреме, когато Маркус Берг бе изведен от Андреас Гранквист сам срещу Джо, но стражът на азиатците изби. Малко преди почивката отново Берг получи топката в наказателното поле, но шутира неточно от малък ъгъл.

В 52-ата минута Корея получи първи шанс за гол, след като Куу се включи в наказателното поле и засече с глава центриране от левия фланг, но топката не влетя в мрежата.

В 56-ата „тре крунур“ още веднъж застраши стража Джо, който спаси страхотно удар с глава на Тойвонен.

В 63-ата минута ВАР помогна на рефера Агияр да даде дузпа за скандинавците за нарушение на Ким срещу Клаесон. Гранквист стреля технично в долния ляв ъгъл на Джо за 1-0.

В следващия кръг Южна Корея ще срещне Мексико, докато Швеция ще спори със световния шампион Германия. Срещите са на 23 юни.

Състави:

Швеция (4-4-2): Олсен – Аугустинсон, Йонсон, Гранквист, Лустиг – Клаесон, Ларсон (91 Свенсон), Екдал (71 Хилемарк), Форсберг – Берг, Тойвонен (77 Телин)

Корея (4-3-3):  Х.В.Джо – Й.Лий, Й.Г.Ким, Х.С.Джан, Д.Х.Парк (28 М.В.Ким) – Д.С.Лий, С.Й.Ки, Д.Ч.Ку (72 С.В.Лий) – Х.Ч.Хван, Ш.В.Ким (66 Й.В.Джун), Х.М.Сон

Стадион: „Нижни Новгород“

Съдия: Жоел Агияр (Салвадор)
Помощници: Хуан Сумба (Салвадор) и Хуан Карлос Мора Арая (Коста Рика)

Жълти картони: Клаесон (Швеция); Ш.В.Ким, Х.Ч.Хван (Корея)

Голмайстор: 1-0 Гранквист 65 дузпа