Хари Кейн за пореден път спаси англичаните и им донесе победата в първия им мач

0

принтирай

|

текст

Англия победи Тунис с гол в последната минута в мач от група „G“ на Мондиал 2018 в Русия. Хари Кейн спаси Англия от грешна стъпка срещу аутсйдера Тунис на световното първенство в Русия. „Трите лъва“ измъкнаха трудна победа с 2:1 в двубой от група G. Победното попадение падна в добавеното време и така „трите лъва“ избегнаха участта на Бразилия, Аржентина и Германия, които потеглиха с фалстарт в турнира.

Англичаните пропуснаха страхотна възможност в самото начало – Лингард стреля отблизо, но вратарят на тунизийците Асен спаси. Секунди по-късно Лингард центрира към далечната греда, където Рахим Стърлинг не успя да намери добре топката.В 11-ата минута логичното се случи – Ашли Йънг центрира от корнер, Джон Стоунс засече с глава и Асен спаси със сетни усилия. Топката обаче стигна до Хари Кейн, който нямаше как да сгреши. Веднага след попадението стражът на Тунис бе заменен принудително от Фарук Бен Мустафа.Постепенно играчите на африканския тим погледнаха напред и в 33-ата минута стигнаха до дузпа след безобидно центриране отдясно. Кайл Уокър удари с лакът в лицето Бен Юсеф. Главният рефер Вилмар Ролдан посочи бялата точка, а Фержани Саси бе точен за 1:1.

Отборът на Гарет Саутгейт опита да отговори светкавично. В 39-ата минута центриране на Йънг от фаул доведе до страхотно разбъркване в наказателното поле на Тунис – удар на Али бе изчистен от голлинията. Повторенията показаха, че Кейн бе повален на тревата, но сигнал за дузпа не последва. Малко преди почивката Лингард уцели лявата греда.

През второто полувреме натискът на Англия бе притъпен, а съперникът се чувстваше все по-комфортно на терена. Сериозни положения на практика липсваха чак до добавеното време, когато Кейн бе изпуснат от защитата на Тунис и реализира победния гол.