Лудогорец с успешен старт в Австрия – SportVox

1
149

Лудогорец започна с победа лагера си в Австрия, след като шампионите треснаха с 2:1 Вакер Инсбрук. Въпросният отбор е новак в елита, след като през миналия сезон спечели Втора Бундеслига. Голямата звезда е бившият национал на Словения Златко Дедич, който е играл за Парма, както и на Мондиал 2010.

Приятелският двубой се проведе на стадион „Йенбах” в Австрия, където „орлите” са на подготовка. Новият главен мениджър на Лудогорец Пауло Аутуори, който изпълнява функциите заложи на 17-годишния Доминик Янков като титуляр.

Първата опасност се откри пред българите. В 6-ата минута Лукоки надбяга защитник на Вакер и центрира към Кешерю, който обаче се размина. Логичното след натиска в дебютните минути „орлите“ поведоха в резултата. Точен бе Клаудиу Кешерю, който с десния крак оплете топката в мрежата с удар от границата на наказателното поле.

Символичните домакини можеха да изравнят в 24-ата минута, но Хорхе Броун изби опасен удар от фаул на Кершбаум. Четири минути след това Лукоки надбяга цялата отбрана на австрийците, но изстрелът му бе спасен от вратаря Нет. В 42-ата минута Раковиц центрира добре в наказателното поле на Лудогорец, но Хорхе Броун улови спокойно. Секунди след това разградчани направиха обещаваща атака, при която обаче не се стигна до удар към вратата на Вакер.

В 58-ата минута „орлите“ можеха да вкарат втори гол. Мисиджан проби отляво, топката стигна до Кампаняро, който обаче би над вратата. Малко след това Шверчок изстреля мощна тупалка, но стражът на австрийците реализира. Нямаше обаче какво да спаси Вакер в 66-ата минута. Тогава Шверчок елиминира двама бранители на символичните домакини, топката се озова в Жоао Пауло, който опита да скъса мрежата с левия крак. Към края на мача резервният вратар на австрийците спаси удари на Якуб Шверчок и Ивайло Климентов.

В 88-ата минута домакините все пак върнаха един гол. Той бе дело на Габриеле, който бе изведен отлично зад гърба на защитата на българите и майсторски прехвърли Даниел Наумов.

Димо Бакалов, който по принцип е крило, игра като ляв бек. Двубоят пък пропуснаха новото попълнение Драгош Григоре, както и вратарят Ренан дос Сантос, които са с контузии.

ЛУДОГОРЕЦ – ВАКЕР 2:1

1:0 Клаудиo Кешерю (11)
2:0 Жоао Пауло (67)
2:1 Даниеле Габриеле (88)

Лудогорец: Хорхе Броун, Сисиньо, Козмин Моци, Рафаел Форстър, Натанаел, Светослав Дяков, Лукас Саша, Доминик Янков, Джоди Лукоки, Вандерсон, Клаудио Кешерю

Резерви: Наумов, Цветомир Панов, Георги Терзиев, Димо Бакалов, Климентов, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Жоао Пауло, Якуб Швиерчок, Върджил Мисиджан, Ковачев

Вакер Инсбрук: Кристофър Нет, Стефан Перич, Браян Хенинг, Роман Кершбаум, Златко Дедич, Стефан Раковиц, Матиас Маак, Михаел Шимпелсбергер, Флориан Бухахер, Доминик Баумгартнер, Илкай Дурмуш